بنیاد خیریه علمی فرهنگی صدر

حامی دانش آموزان مستعد

مـنـاطــق تـوســعـــه پـــذیـر

?معلم شمعی است که …. ?

⚫️ انا لله و انا الیه راجعون ….

?ایثار آخرین درس زندگی/ جان معلم فدای دانش آموزان خاشی شد؛

زاهدان-حمیدرضا گنگو زهی در اوج محرومیت، جان ۵۳ دانش آموز روستای نوکجو روتک خاش را با نثار زندگی خود، نجات داد.

به گزارش خبرنگار مهر، بار دیگر حادثه ای تلخ برای یک معلم در سیستان و بلوچستان رقم خورد، این بار خبری از ترور و شهادت نبود، این بار ایثار رنگ و بویی دیگر داشت، مردم این دیار نشان دادند که ایثارگران خوبی در نظام جمهوری اسلامی ایران هستند، این بار یک معلم با نثار زندگی خود، جان دانش آموز خاشی را در سایه کمبود امکانات و فقر زیرساخت های آموزشی نجات داد.

عصر یکشنبه اتفاقی تلخ رقم خورد و روزگار خوش، لطافت هوا و شادی دانش آموزان دبستانی نوکجو روتک خاش را به خاطره ای سیاه در اذهان این آینده سازان ایران اسلامی تبدیل ساخت که حسب یقین سال ها از ذهن ۵۳ دانش آموز این مدرسه پاک نخواهد شد.

امروز هنگام زنگ تفریح که بچه ها بیرون کلاس بودند، گردباد شدیدی می وزد و معلمان که متوجه ریزش دیوار بر روی بچه ها می شوند سریع برای نجات آنان اقدام کرده اما سرعت و قدرت گردباد به حدی زیاد بود که آوار مرگبار دیوار این دو معلم فداکار را زمین گیر می کند و آنان میان دیوار و بچه های حائل نجات می شوند.

علیرضا نخعی مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در این باره به مهر گفت: در پی این حادثه تلخ که به سبب فرو ریختن دیوار نم کشیده یکی از منازل اطراف مدرسه رخ داد، یکی از معلمان به نام حمیدرضا گنگوزهی جان باخت و عبدالرئوف شهنوازی معلم فداکار دیگر هم اکنون در بیمارستان بستری است.

به گزارش خبرنگار مهر، این معلم به خوبی ایثار را به دانش آموزان خود درس داد اما چرائی نبود دیوار بر دور مدرسه به منظور تفکیک سازی محیط خود جای سوال دارد که جوابش را نثار جان یک معلم به تلخی داد.

? بنیاد خیریه صدر ضمن تسلیت به خانواده این معلم مجاهد و فداکار, جامعه فرهنگیان سیستان و بلوچستان, مدیر کل محترم این استان پهناور و نیز همه معلمان پرتلاش, برای این عزیز سفر کرده غفران و برای باز ماندگان صبر را آرزو دارد.

? تمامی قرآن آموزان بنیاد خیریه صدر برنامه فردای خود را به این معلم فداکار تقدیم میکنند.

? شادی روح این عزیز سفر کرده فاتحه ای با صلوات نثار کنیم.

photo_2016-04-04_20-48-23

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدید ترین اخبار
پیام بنیاد

پیام بنیاد

📆 ۱۶ شهریور ۱۴۰۱  انا لله و انا الیه راجعون  از دامن زن مرد به معراج رود بر دامن مادر شهیدان صلوات  درگذشت مادر شهید

ادامه مطلب
پیام_بنیاد

پیام بنیاد

📆 ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ⚫️ انا لله و انا الیه راجعون  باخبر شدیم خانم صالحی مدیر محترم مدرسه ابتدائی و از زحمتکشان مدرسه خیریه مادر

ادامه مطلب
گزارش مالی مرداد ماه

گزارش مردادماه

📆 ۶ شهریور ۱۴۰۱  الحمدلله خیرین و همرهان عزیز در این ماه هم برای نیازمندان و به ویژه ساخت مدارس خیریه، سنگ تمام گذاشتند.  #همه_باهم_میتوانیم

ادامه مطلب
پیام_بنیاد

پیام بنیاد

📆 ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ 🕯 انا لله و انا الیه راجعون  خبر درگذشت برادر عزیز یکی از همرهان همیشگی بنیاد که خود و خانواده شان

ادامه مطلب